Kde získat informace o sociální kartě

Zajímá vás, kde získat informace o nové sociální kartě? Sociální karty (s-karta) začne být vydávána v červenci 2012. V pilotním projektu získá tuto kartu prvních 200 lidí. Do konce prázdnin 2012 by pak sKartu mělo získat dalších 50 tisíc lidí. Do konce roku 2012 by pak kartu měli mít všichni, kdo mají nárok a pobírají nepojistné sociální dávky (tedy s výjimkou důchodců a příjemců nemocenských dávek). Kde získat informace o sociální kartě, kdy vám bude vydána a další informace?

Sociální karta MPSV

Vydávání sociální karty a veškerá agenda související se sociálními dávkami řeší ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Od 1. 1. 2012 převzaly agendu sociálních dávek Úřady práce. Kompletní informace o sociální kartě je možné najít na webových stránkách MPSV: http://socialnireforma.mpsv.cz

Sociální karta Česká spořitelna

Na základě smlouvy mezi Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) vydává sociální karty a spravuje platební účty k těmto kartám Česká spořitelna. Česká spořitelna vydává fyzické karty, zajišťuje distribuci PIN kódů ke kartám, řeší aktivaci karet a dále zajišťuje veškeré platební operace jako výběr z bankomatů, zadávání platebních příkazů, výběr peněz v hotovosti, informace o provedených transakcích nebo i další. Ve spolupráci s MPSV provozuje Česká spořitelna portál Skontakt.cz viz: http://www.skontakt.cz

Kontaktní informace pro sKarty

Pokud máte nějaké dotazy nebo je vám něco nejasného ohledně vydání nebo používání nové sociální karty (sKarta), můžete se obrátit na bezplatnou telefonní linku nebo na kontaktní emailovou adresu, kterou provozuje Česká spořitelna. Jedná se o tyto kontakty:

  • Bezplatná telefonní linka, informace o sKartě: 800 752 782
  • Emailová adresa, informace o sociální kartě: csas@csas.cz

Kontaktní informace sociální dávky

Pokud máte nějaké dotazy, nebo je vám něco nejasného ohledně sociálních dávek, můžete se obrátit na modrou telefonní linku (zvýhodněná cena volání), kterou provozuje Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nebo na kontaktní emailovou adresu. Jedná se o tyto kontakty:

  • Modrá linka, informace o sociálních dávkách: 844 844 803
  • Emailová adresa, informace sociální dávky: kontaktni.centrum@mpsv.cz

Kde získat další informace o sociální kartě


Aktuální informace 2014: Jaké jsou sociální dávky 2014?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky: