Sociální karty v roce 2014 - více informací k ukončení sKaret zde.

Aktivace sKarty

Zajímalo by mě, co se bude dít, až dostanu novou sKartu? Budu muset tuto kartu aktivovat stejně jako novou platební nebo kreditní kartu? Můžete mi napsat, jak probíhá aktivace sKarty? Jaký je postup aktivace a co přesně mám udělat?

Skartu dostanete na úřadu práce. Karta je vydávána neaktivní. Abyste s kartou mohli začít platit nebo vybírat peníze z bankomatu, potřebujete k ní ještě PIN kód.

PIN kód karty vám na Úřadu práce nedají. Důvodem je to, že karta a PIN kód by nikdy neměli být uchovávány společně, aby nemohlo dojít je zneužití karty. PIN kód vám pošle Česká spořitelna jako obyčejný dopis k vám domů (na korespondenční adresu, kterou máte vedenou na Úřadu práce).

Jakmile dostanete PIN kód postup aktivace karty je následující:

  1. Najděte si nejbližší bankomat České spořitelny (nebo prostě jakýkoliv bankomat ČS, pozor jen, že aktivace karty je možná jen v bankomatu s logem Česká spořitelna, v jiných bankomatech od jiných bank to nepůjde)
  2. Vložte kartu do bankomatu a zvolte si jazyk čeština
    Zadejte PIN kód – ten který jste dostali v obálce, poštou od České spořitelny a stiskněte „VSTUP“
  3.  Z nabídky, která se vám zobrazí na obrazovce, bankomatu vyberte „AKTIVACE KARTY“
  4. Zobrazí se vám dotaz, jestli požadujete stvrzenku (není potřeba, můžete zvolit NE)
  5. SKarta je nyní aktivní

Další užitečné informace:

  • PIN kód si můžete změnit, jedná se o zpoplatněnou službu, změna PIN kódu stojí 6Kč. Postup je stejný jako u aktivace karty, jen místo „AKTIVACE KARTY“ zvolíte „ZMĚNA PIN“, můžete si pak nastavit libovolné číslo, které si budete dobře pamatovat. PIN musí obsahovat 4 čísla. Určitě ale nezadávejte PIN kód 1234 nebo 1111 nebo další podobné kombinace. Není také dobré používat datum narození nebo vaše čtyřčíslí z rodného čísla. Všechny tyto jednoduché kombinace jsou velmi snadno uhodnutelné
  • Pokud vám PIN kód nepřijde – můžete kontaktovat bezplatnou telefonní linku 800 752 782. Také byste si měli ověřit, že jste na Úřadu práce zadali správnou korespondenční adresu. Opakované zaslání PIN kódu může být zpoplatněno částkou ve výši 100 Kč

Aktuální informace 2014: Jaké jsou sociální dávky 2014?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky: