Sociální karty v roce 2014 - více informací k ukončení sKaret zde.

Jsem důchodce a pobírám starobní důchod, dostanu sKartu?

Zajímalo by mě, jestli jako důchodce, který dostává starobní důchod, také dostanu sKartu? Platí sociální karta i pro důchodce? Přestane mi důchod chodit složenkou na poštu a budu si muset vyřizovat tuhle novou kartu? Můžete mi poradit jak to je?

Sociální karta se netýká výplaty starobních důchodů. Pro důchodce, kteří pobírají pouze starobní důchod, se tedy nic nemění. I nadále jim jejich důchod bude chodit na účet v bance, nebo složenkou na poštu, tak jako byli zvyklí až doteď.

Sociální karta není určena pro výplatu důchodů. Týká se pouze sociálních dávek, jako jsou rodičovské příspěvky, přídavky na dítě, podpora v nezaměstnanosti a jiné.

Pokud ale jako důchodce, kromě starobního důchodu pobíráte i nějaké sociální dávky (třeba dávky pomoci ve hmotné nouzi nebo jiné sociální dávky – třeba na základě zdravotního postižení) tak vám sociální karta bude vydávána také.

Na sociální kartu vám ale budou zasílány pouze sociální dávky. Výplata důchodu se nemění. Pokud tedy kromě starobního důchodu máte nárok i na nějakou jinou sociální podporu, pak počkejte, až vás Úřad práce vyzve k vyzvednutí vaší karty.

Až ji dostanete, tak vám na tuto kartu začnou chodit dávky ze sociální podpory. Pro důchod si ale i nadále budete chodit do banky nebo na poštu, tak jak jste to dělali doposud.

Aktuální informace 2014: Jaké jsou sociální dávky 2014?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky: