Sociální karty v roce 2014 - více informací k ukončení sKaret zde.

Sociální karta – poplatky

Zajímalo by mě, jestli je sociální karta zadarmo, nebo jestli se za ní něco platí, Pokud ano, kolik mě to bude stát? Kolik stojí nová sociální karta a jaké se platí poplatky? Mám se bát, že z toho mála, co dostávám, mi ještě nějaké peníze seberou? Můžete mi prosím poradit, kolik se platí za sKartu?

sKarta se vydává zdarma. Za vydání nové karty nic neplatíte. Karta má platnost 4 roky. Za vydání první karty nic neplatíte, je to bez poplatku, zdarma. Za vydání další karty (po 4 letech) také nic neplatíte.

Neplatíte ani žádné měsíční nebo jiné poplatky. Společně s kartou budete mít vytvořený platební účet u České spořitelny. Tento bankovní účet ale také máte zdarma.

Máte také nárok vybrat si sociální dávky zdarma. Jsou zde 4 možnosti, jak to můžete udělat:

  1. Každý měsíc máte nárok na 1 výběr z bankomatu zdarma (POZOR: výběr zdarma platí jen pro bankomaty České spořitelny, pozor na to, z jakého bankomatu budete vybírat peníze). Každý měsíc, si tedy můžete zajít do bankomatu a vybrat si celou částku a nic vás to nestojí
  2. Nebo můžete každý měsíc zadat jeden příkaz k převodu na jiný bankovní účet. Pokud máte účet u jiné banky, můžete si každý měsíc nechat převést peníze na tento účet v bance. Jeden příkaz k úhradě v daném měsíci máte zdarma (POZOR: platí, že máte zdarma buď výběr z bankomatu, nebo příkaz k úhradě. Pokud nejprve vyberete část peněz v hotovosti, za příkaz k úhradě už budete platit 6 Kč)
  3. Nebo si můžete zadat trvalý příkaz, aby se vám každý měsíc peníze převedli na jiný bankovní účet. To se týká především těch, kdo dostávají každý měsíc pravidelně stejnou částku. Trvalý příkaz by vám měli nastavit už při první návštěvě na Úřadu práce, pokud je o to požádáte. Trvalý příkaz je opět zdarma.
  4. Sociální kartu můžete také používat pro placení v obchodech. Pokud sKartou zaplatíte nákup v obchodě, pak vás to opět nic nestojí. Za placení kartou v obchodech nejsou žádné poplatky.

Za co se ale platí:

  • Výběr z jiného bankomatu než je Česká spořitelna stojí 40 Kč
  • Druhý a další výběr z bankomatu České spořitelny v jednom měsíci stojí 6Kč¨
  • Druhý a další příkaz k úhradě stojí 6Kč
  • Výběr peněz v hotovosti u obchodníka při nákupu (Cash Back) stojí 6 Kč
  • Výběr peněz v hotovosti na přepážce banky (Cash Advance) stojí 6 Kč
  • Vydání náhradní sociální karty stojí 250 Kč

Aktuální informace 2014: Jaké jsou sociální dávky 2014?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky: